English نقشه سایت
دوشنبه 23 تير 1399
logo
text
salamat
تاریخ : دوشنبه 18 فروردين 1399
کد 103

روز جهانی سلامت 2020؛ از پرستاران و ماماها حمایت کنید.

7 آوریل، معادل 19 فروردین هر سال، روز جهانی سلامت است.
این بزرگداشت، از زمان برگزاری اولین مجمع سلامت در سال 1948 (که زمان تاسیس سازمان جهانی سلامت نیز بوده است)با هدف ایجاد آگاهی از یک موضوع خاص سلامت به منظور برجسته نمودن موضوعی با اولویت در میان مسائل و دغدغه های سازمان جهانی سلامت برگزار شده است. در طول این سالها، موضوعات سلامتی مهمی نظیر سلامت مادران و کودکان، سلامت روان و تغییرات آب و هوایی مطرح شده است. در این روز، موضوعات مهم با انجام فعالیتهای ویژه تعیین می گردد و این روز به عنوان فرصتی برای تمرکز توجه جهانی بر جنبه های مختلف و مهم سلامت جهانی است.
 7 آوریل 2020، روز تجلیل و گرامیداشت فعالیت پرستاران و ماماها است و به عنوان روزی برای یادآوری فعالیت­های ارزشمند و نقش اساسی آنها در سالم نگهداشتن جهان ما، به رهبران جهانی در نظر گرفته شده است. پرستاران و سایر کارکنان بهداشتی در خط اول پاسخ و مقابله با کووید-19 قرار دارند؛ اقداماتی نظیر ارائه مراقبت­ها و درمان­های با کیفیت و محترمانه (متناسب با شان انسان)، هدایت و راهنمایی صحبتها و گفتگوهای مردم برای رفع ترس و نگرانی و پاسخ به سوالات آنها و نیز در برخی موارد جمع آوری داده­ ها برای مطالعات بالینی. به زبان ساده­ تر، بدون پرستاران، هیچ اقدامی برای مقابله وجود نداشت. 
در این روز بین المللی از سال 2020 و در واقع در روز جهانی سلامت امسال، وضعیت فعلی پرستاران و وضعیت آنها در سراسر جهان برجسته می گردد. سازمان جهانی سلامت و شرکای آن، مجموعه از توصیه ها و پیشنهادات را برای تقویت نیروی کار پرستاری و مامایی تهیه و تدوین می کنند.
این امر برای دستیابی به اهداف ملی و جهانی پوشش همگانی سلامت، سلامت مادران و کودکان، بیماریهای عفونی و غیرواگیر نظیر سلامت روان، آمادگی و پاسخ به موارد اضطراری، ایمنی بیمار و ارائه مراقبت­های یکپارچه و مردم محور، امری ضروری و حیاتی است.

ما خواستار حمایت و پیشتیبانی در روز جهانی سلامت هستیم تا اطمینان حاصل شود که نیروهای کار پرستاری و مامایی به اندازه کافی قوی هستند تا اطمینان به وجود آید که همه افراد و در هر جایی که به مراقبت­های سلامت نیاز دارند، از آنها برخوردار می شوند.

سخن پایانی و نهایی روز جهانی سلامت امسال: از پرستاران و ماماها حمایت کنید.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 فروردين 1399
  • ساعت 02
  • توسط خانم درخشان
  • ویرایش شده
  • در يکشنبه 31 فروردين 1399
  • ساعت 15
  • توسط خانم درخشان